Roshambo

V roku 2023 sa mi podarilo vydať v poradí druhý album v štýle world music s názvom Roshambo.

"Album je určený pre všetkých ľudí, ktorí milujú spájanie hudobných žánrov, world music, etnojazz, ale aj pre tých, ktorí milujú pop pretože niektoré skladby sú popové."
Barbora Botošová si na spoluprácu pozvala overené aj pre široku verejnosť menej známe tváre ako : Tomáš Botlóa, Moniku Bagárovú, Igora Kmeťa mladšieho, Michaelu Bobekovú, Ricca Šarköziho, Agátu Siemaszko a Viktóriu Barošovú. "Všetky skladby sú po rómsky a veľa textov je mojich  autorských, takže takto sa snažim prispieť k rómskej kultúre, k jej rozvoju," Barbora Botošová. Na albume pracovala Barbora  vyše poldruha roka. S produkciou jej pomáhal brat, uznávaný hudobník Eugen Botoš. Obaja sa zhodli, že skomponovať takýto album bolo pre nich náročné. Huslistka ho krstila v Bratislave v legendárnom Luna bare. Krstnou mamou CD Roshambo bola jej dlhoročná kamarátka, akademická maliarka Katarína Vavrová.

 

         Colors of my Soul

V roku 2019 vydala Barbora svoj debutový album " Colors of my Soul", na ktorom originálne prepojila rôzne hudobné štýly, rytmy a farby, ktoré vychádzajú z folklóru, čím vytvorila jedinečný autorský projekt, s ktorým sa predstavila aj na hlavnom pódiu Bratislavských jazzových dní 2019.

Do projektu prizvala výnimočných hudobníkov, svojich priateľov :

- kavalista Zhivko Slavchev Vasilev z Bulharska,

- výnimočná world music speváčka Agata Siemaszko z Poľska,

- akordeonista Marko Kukobat zo Srbska,

- slovenský spevák Peter Adamov,

- speváčka Michaela Kaločai Bobeková,

- flamenco gitarista Marco Pillo,

- virtuózny basgitarista Róbert Vizváry a mnohí iní.

Nefalšovaný temperament, identita zachytená v úprimnosti interpretácie, nespútaná energia a hlboká emócia prepojená s jazzom, flamencom, salsou, balkánom, lyrikou - to všetko a o mnoho viac vám prezradí samotná hudba, ktorá opisuje Barborine farby duše.