BIOGRAFIA

Mgr.art. Barbora Botošová

Pochádzam z hudobníckej rodiny, môj otec je známy hudobník Eugen Botoš a starý otec bol legendárny huslista- Ján Berky Mrenica starší. Je prirodzené, že som sa rozhodla svoj život zasvätiť hudbe a pokračovať v rodinnej hudobnej tradícii.

Hru na husliach som vyštudovala na VŠMU v triede Prof. Petra Michalicu, zdokonaľovala som sa na kurzoch u Jindřicha Pazderu a kompozičné základy som dostala na kurze kompozície u Ľubici Čekovskej. Okrem svojho interpretačného umenia pôsobím aj ako aranžérka, hudobná lektorka a skomponovala som viaceré autorské kompozície.

Spolupracujem na rôznych hudobných projektoch, venujem sa rozmanitým hudobným žánrom od klasickej hudby až po world music a Ethno-Jazz.

Som primáškou v skupine Barbora Botošová Band, pôsobím v sláčikovom kvartete Woman Rebels, účinkujem v rôznych komorných zoskupeniach a multižánrových kapelách. 

V roku 2019 som vydala a pokrstila svoj debutový album s názvom "Colors of my Soul". 

V roku 2023 vyšiel v poradí  môj druhý album s názvom Roshambo, ktorý sa nesie najmä v duchu world music. Obsahuje mnoho zaujímavých spoluprác s interprétmi ako je Igor Kmeťo ml., Tomáš Boltló, Monika Bagárová, Agáta Siemaszko, Ricco Šarközy, Viktória Barošová, Michaela Bobeková. Celý album produkoval Eugen Botoš.

Album je určený pre všetkých ľudí, ktorí milujú spájanie hudobných žánrov, world music, etnojazz, ale aj pre tých, ktorí milujú pop pretože niektoré skladby sú popové.

V novembri 2023 som sa stala laureátkou ocenenia  Roma Spirit v kategórii kultúra, ktoré oceňuje odborná porota, začo všetkým zo srdca ďakujem.

Môj instagram: